Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Zázvor

Zázvor

Zázvor je již přes 3000 let používán jak v asijské kuchyni tak na Středním východě. V těchto oblastech je hned po soli nejčastěji používanou potravinářskou přísadou. Zázvor v různých formách dodává jídlu aroma. Současně pozitivně ovlivňuje zažívání po chutném jídle třeba i v podobě piva.

Jedná se o hlízovitý odulý oddenek vytrvalé rostliny "zázvorovníku lékařského", která má rákosovité listy a roste v tropickém pásmu zejména v Indii, Číně a Jihovýchodní Asii. Oddenky jsou až až 10 cm dlouhé, zaškrcené a po obou stranách zploštělé, obsahují asi 2 % éterického oleje, zázvorovou silici a štiplavě ostrou látku - "gingerol". Podle "způsobu zpracování" se setkáváme se zázvorem "neloupaným", "pololoupaným" a "bílým". "Bílý zázvor" může být také loupaný a neloupaný.

Působí celkově na celý organismus a jednotlivé orgány. Podporuje trávení, zvyšuje produkci žaludeční šťávy a slin. Mírně stimuluje srdeční činnost, mírně snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Také působí při kašli, slabých zánětech a má řadu dalších účinků.

Zázvor se pěstuje hlavně v tropických oblastech a jeho užívanou částí je rozvětvený, dužnatý oddenek. Ten se používá buď čerstvý nebo se sušený a drcený přidává do koření. Z oddenku se také lisuje olej a získává vonná silice. Připravuje se z něj také čaj či zázvorové pivo.

Pomáhá při nevolnostech způsobených pohybem, chemoterapií (způsob léčby rakoviny) a ranních nevolnostech. Dále pomůže při bolestech hlavy, infekcích horních cest dýchacích (např. při chřipce) a průjmových onemocněních. Je velmi vhodný tam, kde nemůžeme použít ze zdravotních důvodů pepř.

Možné indikace.

V naší nabídce naleznete kandovaný zázvor a zázvorový čaj v nálevových sáčcích a další.

Ginger beer

Zázvorové pivoVe světě rapidně roste poptávka po ekologických potravinách a nápojích. Elephant Ginger Beer využívá produkty čisté srí lanské přírody a znalostí ajurvédy a proto se liší ojedinělou chutí a příznivými zdravotními účinky. Využívaný zázvorový extrakt je čistě přírodní bez chemických přísad. Pro jeho ojedinělou chuť která se liší od jiných zázvorových nápojů je ceněn barmany z celého světa a je považován za nejlepší nealkoholický produkt ze zázvoru.

Elephant Ginger Beer je nealkoholický perlivý nápoj s osvěžující chutí. Je populární v mnoha zemích světa. Ve největší míře je vyvážen do Austrálie, Thajska, Indie, Francie, Německa, Velké Británie, Kanady, USA, Nizozemí, Japonska, Švýcarska a nově do České republiky.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz