Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Vajahit - náhražka vajec s minimem cholesterolu

VajahitVajahit plně nahradí vejce všude tam, kde je používáte. Vajahit je vhodný pro antisklerotickou dietu. Má minimální množství cholesterolu oproti vejci. Snižuje energickou hodnotu jídel.

Základní složkou tohoto výrobku je sójová bílkovina, škrob, syrovátka, kukuřičná mouka a lecitin.

Je vhodný jako stálý pomocník do kuchyně nebo jako vhodný pomocník na cestách díky své jednoduché použitelnosti a balení.

Dávkování: 1 lžíce = 1 vejce. Nehrozí nákaza salmonelózou, nerozbije se, má dlouhou trvanlivost (i po otevření) a nížší cenu než vejce. Při použití Vajahitu k přípravě pokrmů má surovina velmi dobrou pojivost a žlutavou barvu, takže vám plně nahradí vejce.

Vajahit se používá např. do palačinek, buchet, bramboráků, na obalování řízků, do sekané - zkrátka všude tam, kde použijete celé vejce nebo žloutek. Nenahrazuje bílek, proto jej nelze použít na šlehání a mašlování.

Výrobek byl zkoušen v pekárnách, cukrárnách a jídelnách, kde se dobře osvědčil při pečení a vaření.

Návod k použití

Prošleháním 10 g Vajahitu (cca 1 polévková lžíce) a 40 ml vody nahradíme 1 vejce, anebo promícháním 10 g Vajahitu s 20 ml vody nahradíme 1 žloutek. V některých případech např. při pečení není nutné samostatné rozpouštění. Ideální pomocník pro přípravu palačinek, kynutých a listových těst, perníků i cukroví.

Výsledky rozboru Vajahitu a porovnání s čerstvými vejci:
Energetická hodnota a obsah cholesterolu:
1 vejce (o hmotnosti 50 g) 79 kcal 274 mg
10 g VAJAHITU 38,7 kcal méně než 0,69 mg
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.

Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz