Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Sójové nápoje

Sójové mlékoTzv. sójové mléko je nutričně vyvážený nápoj z vybraných sójových bobů obsahujících mnoho cenných minerálů a vitamínů. Jako rostlinný bílkovinný elixír jsou sójové nápoje v Číně známy a hojně používány již dva tisíce let. V Japonsku jsou sójové nápoje doporučovány lidem, kteří trpí srdečními chorobami, vysokým krevním tlakem či kornatěním cév. Diabetici pijí sójové nápoje pro jejich nízký obsah škrobů.

Obsahem bílkovin (obsahují osm základních esenciálních aminokyselin), snadnou stravitelností a obsahem mastných nenasycených kyselin (které přispívají ke snižování hladiny cholesterolu) jsou sójové nápoje vhodným a chutným doplňkem výživy lidí všech věkových kategorií.

Hlavním přínosem nahrazení kravského mléka sójovým nápojem může být odstranění problémů se zácpou, ke které dochází při zvýšené (anebo u některých citlivějších osob i při běžné) konzumaci kravského mléka. V případech alergických reakcí na kravské mléko přináší jeho úplná náhrada sójovým nápojem často okamžité odstranění příznaků této alergie. Zvýšený obsah lecitinu, železa, vitamínu B1 (thiaminu) a B3 (niacinu), absence laktózy, cholesterolu a znečištění viry, baktériemi pesticidy a antibiotiky – to jsou další klady, které přináší nahrazení kravského mléka sójovým nápojem.

Sójové nápoje jsou již několik desetiletí doporučovány některými západními pediatry jako vhodná potrava pro kojence, kteří trpí ekzémy a různými jinými potížemi svědčícími o jejich alergii na kravské mléko. Používání sójového nápoje odstraňuje i nebezpečí anémie z nedostatku železa (způsobené krvácením do stolice, ke kterému můža docházet při požívání kravského mléka(, navíc obsahují sójové nápoje více železa než kravské mléko 0,7mg/100 g oproti 0,1mg/100g. Sójové nápoje obsahují v porovnání s mateřským mlékem přibližně stejné množství vápníku (5,5x méně než mléko kravské) – nezatěžuje tedy nadměrně křehký dětský organismus. Mají-li sloužit sójové nápoje jako základní složka dětské výživy, je třeba doplnit je (nejlépe) ovocnými a zeleninovými šťávami, které obsahují vitamíny A a C, kterých se sójovému nápoji nedostává.

Kvalitní sójové nápoje (v bio kvalitě) vyrobené ze sójových bobů tradičním přirozeným postupem jsou zdravou, vyváženou, čistou a hygienickou potravinou.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.
Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz