Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Otruby

Otruby

Otruby jsou produkt vznikající při zpracování pšenice či ovsa. Jsou zdrojem stravitelné i nestravitelné vlákniny, což je ideální kombinace pro zachování správné činnosti tlustého střeva.

Otruby obsahují vlákninu, kterou dokážeme strávit jen z nepatrné části, a tak její zbytky neustále nutí střeva k pohybu a tím jsou otruby pro naše tělo tak důležité.

Protože při konzumaci stravy s vysokým obsahem vlákniny prochází trávenina střevy rychleji, nemohou  se všechny kalorie z potravy vstřebat. Tím se snižuje nebezpečí nadměrného příjmu kalorií, navíc rakovinotvorné látky mohou působit na střevní stěny kratší dobu. Kromě bezprostředního mechanického čistícího účinku rostlinné vlákniny ve střevech se uplatňuje přímý účinek v organismu.

Otruby zvyšují množství odpadního materiálu a regulují rychlost jeho průchodu střevem. Mohou ji urychlit, je-li to třeba, ale mohou jej v případě nutnosti i zpomalit. Tím vytváří podmínky pro zlepšení vstřebávání potravy. Existuje ovšem i vláknina, která se ve vodě částečně rozpouští, tzn. bobtná. V rozpuštěném stavu má charakter gelu a váže na sebe žlučové kyseliny a vylučuje je se stolicí. Vlákninu tohoto typu obsahují ovesné otruby. Rostlinná vláknina brání vstřebávání ostatních živin, ale sama má sytící efekt. To je velmi důležité v léčbě obezity.

Při správné funkci jater se část vytvářeného cholesterolu dostává do krve a z druhé části vznikají soli žlučových kyselin, které se dostávají do trávicího traktu. Odtud se jejich část znovu vstřebává a je v játrech opět přeměněna v cholesterol. Jestliže se stolicí opouští organismus velké množství žlučových solí, jako je tomu v případě konzumace ovesných otrub, pak i játra přeměňují vyšší množství cholesterolu na žlučové kyseliny z cholesterolu obsaženého v krvi. V důsledku toho postupně a zvolna klesá hladina cholesterolu v krvi. Směs ovesných a pšeničných otrub nepůsobí nadýmání a obsahuje dobře využitelné cukry, bílkoviny a vitamíny řady B.

Otruby lze použít také velmi účinně pro léčení ekzémů a to v podobě koupele.

Otruby zajistí stálou hladinu cukru v krvi a zároveň snižují hladinu cholesterolu!
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.
Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz